samochód dla kobiety

Auto dla kobiety – małe, pakowne czy luksusowe?

Przyjęło się, że kobiety lubią małe, zgrabne autka, którymi można wszędzie zaparkować, jednak nie ma co ulegać stereotypom. Wiele kobiet nie chce małego auta, szukają dużych, pakownych samochodów albo nawet vanów. Nie tylko mają potrzeby robienia dużych zakupów czy pakowania rodziny na wakacje, ale chcą by samochód pasował do ich osobowości. Jakie więc auto jest najlepsze dla kobiety?

Małym wszędzie zaparkujesz, ale…

Nie każda kobieta będzie się czuła dobrze w małym samochodzie. A przecież komfort jazdy jest najważniejszy. Niektóre panie wolą siedzieć wyżej, by widzieć lepiej i czuć się wygodnie w swoim samochodzie. To dla nich najlepszym wyjściem będzie auto typu van. Wyższe opony i zawieszenie ochronią również przed uszkodzeniem przy parkowaniu na krawężnikach czy też jeździe po kiepskiej jakości drogach. A jak wiadomo nie wszędzie znajduje się gładki, nowy asfalt. Faktem jest, że małym samochodem łatwiej zaparkować, jednak jest on mniej pakowny, a czasami wręcz zbyt mały. Jest to jednak kwestia gustu.

Kombi dla amatorek wypraw i zakupów

Kobieta aktywna, która jeździ w góry, nad morze, za granicę, zabiera ze sobą znajomych, psa, mnóstwo walizek albo robi raz na tydzień porządne zakupy i chce pakować je do bagażnika, powinna wybrać auto w kombi. Sedan może nie sprostać jej oczekiwaniom, chyba że ten z naprawdę pakownym bagażnikiem i składanymi siedzeniami. Do auta w kombi zmieści się nawet rower, którym można się wybrać na wycieczkę w lesie albo górach.

Design ma znaczenie

Trzeba przyznać, że kobiety to jednak estetki. Szukają auta na miarę swoich potrzeb, ale też takiego, które będzie się im po prostu podobać. Niektóre samochody mają piękne opływowe linie, które zadowolą wiele kobiet. Panie sięgają również po samochody w mocniejszych kolorach – czerni, czerwieni, odcieniach niebieskiego, złota. Lubią otaczać się tym, co piękne i efektowne. To dla nich wiele marek samochodów wypuszcza na rynek specjalnie zaprojektowane samochody z idealnie dopasowanym lakierem i wyposażeniem, tapicerką z elementami w tym samym kolorze oraz wstawkami przy kierownicy i drążku. Kiedy więc już zdecydują się na czym im dokładnie zależy, z łatwością znajdą samochód dla siebie.