travel-2724331_640

Auto z komisu – na co uważać?

Decydujesz się na zakup używanego samochodu i chcesz wybrać jak najlepiej. Oglądasz auta w internecie, jednak wiadomo, że na żywo różnią się od perfekcyjnie wykonanych zdjęć. Często szukanie dla siebie samochodu wiąże się z jeżdżeniem po wielu miejscowościach i oglądaniem aut. Nie każdy ma na to czas i może sobie pozwolić nie posiadając samochodu. Najlepszym rozwiązaniem staje się więc pojechanie do komisu, jednak czy kupno w nim pojazdu naprawdę się opłaca?

Zalety zakupów w komisie

W komisie samochodowym można poczuć się jak w sklepie. Przechodzisz alejkami i oglądasz kolejne produkty. Możesz się im przyjrzeć z bliska, porównać, wypytać o szczegóły. W jednym miejscu nagromadzonych jest wiele aut i istnieje duże prawdopodobieństwo, że któreś z nich sprosta Twoim oczekiwaniom. Czasami lepiej jest odwiedzić kilka komisów niż jeździć po miejscach z ogłoszeń, rozrzuconych po całym regionie a nawet województwie. Komis pozwala zaoszczędzić czas i energię. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani na jakiś konkretny model tylko szukamy auta dla siebie, które będzie sprawne i funkcjonalne, na pewno coś znajdziemy.  Jednak w komisach trzeba uważać na kilka rzeczy.

Ważne wskazówki

Na pewno samochód z komisu powinien zostać przez nas dokładnie sprawdzony. Trzeba najpierw ocenić stan nadwozia i podwozia. Najważniejsze, aby samochód nie posiadał śladów rdzy, bo zawsze jej usunięcie wiąże się z kosztami. Przyda nam się również miernik lakieru, który pomoże w oszacowaniu czy samochód nie był bity. Kontrola silnika również jest ważna, czy nie ma wycieków czy zapłon następuje od razu, praca nie jest zbyt głośna. Na koniec sprawdzamy dokumenty samochodu, czy są kompletne, ilu było właścicieli czy miał jakieś naprawy, ile razy był w serwisie. Najlepiej też sprawdzić numer VIN, który pokazuje czy samochód nie jest kradziony. Jeśli wszystko wydaje się być w porządku, zostaje nam jazda próbna. Musimy oszacować czy samochód jest dla nas wygodny, czy jego prowadzenie jest lekkie i przyjemne, czy spełnia oczekiwania dodatkowymi funkcjami. W komisie można kupić naprawdę dobre auto, tylko trzeba wszystkich tych rzeczy dopilnować. A potem już tylko zostaje się cieszyć nowym samochodem.