adorable-1850465_640

Bezpieczna podróż z bliskimi

Oczywiście zanim wyruszysz na wakacje z bliskimi, konieczny jest przegląd techniczny samochodu. I to nie zaraz przed podróżą, ale wcześniej, by móc do niej odpowiednio przygotować samochód. Może się bowiem okazać, że konieczne jest wykonanie jakiejś naprawy i powinien być na to zapas czasu. O czym jeszcze należy pamiętać? Mamy kilka wskazówek.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przegląd techniczny to jedno, ale na bezpieczeństwo podczas podróży samochodem składa się wiele innych czynników. Po pierwsze sprawdź, czy w samochodzie masz niezbędne wyposażenie – apteczkę, zapasowe koło i narzędzia do jego założenia, gaśnicę, trójkąt ostrzegawczy. To koniecznie musi się w nim znaleźć. Poza tym jeśli przewozimy dzieci, konieczne jest dobranie do nich odpowiedniego fotelika, w którym będą bezpieczne. Tak samo ma się rzecz ze zwierzętami. Pies czy kot nie powinny siedzieć na kolanach. W razie wypadku, zwierzę nie tylko może wypaść przez boczną szybę czy się zranić, ale też stworzyć niebezpieczeństwo dla nas. Istnieją specjalne pasy dla zwierząt albo transportery. Jeśli podróż jest długa, należy zwierzaka wypuszczać na spacer podczas przerw w jeździe i dać napić się wody. Kilka godzin w transporterze nie będzie dla niego wówczas uciążliwe.

Komfort podróżnych

Dla komfortu kierowcy, jak i pasażerów trzeba również dobić klimatyzację albo zainwestować w jej czyszczenie. Wówczas przyjemny chłód zadba o komfortową jazdę, obojętne jaka temperatura będzie na zewnątrz. Warto również w aucie trzymać butelkę wody, która pozwoli uzupełnić płyny. Przyda się także guma do żucia, odświeżająca podczas podróży. Dodatkowo – ulubiona muzyka, która sprawi, że jazda szybciej zleci. Zarówno ta godzinna nad jezioro, jak i dłuższa za granicę. Pamiętaj o robieniu przerw w jeździe, jeśli podróż będzie trwała naprawdę długo. Czasami dobrym wyborem jest też rezerwacja noclegu na trasie. W ten sposób można dodatkowo zwiedzić ciekawe miejsca na trasie. Warto rozprostować się, a nawet przespacerować po kilku godzinach siedzenia.Przyda się również wypicie kawy czy elektrolitów. Pamiętaj, że Twoje dobre samopoczucie ma duży wpływ na jazdę, więc postaraj się stworzyć najlepsze do niej warunki w pojeździe.