coupe-1374448_640

Jak bezpiecznie kupić auto używane?

Kiedy nadchodzi moment wymiany samochodu, każdy z nas się zastanawia jak w ogóle zacząć. Wybór pada na auto używane, a jak wiadomo może być ono w różnym stanie. Jak nie paść ofiarą oszusta i wybrać samochód, z którego będziemy zadowoleni? I co ważne, gdzie zacząć szukać wymarzonego samochodu?

Zacznij od szukania samochodu

Gdzie znaleźć oferty samochodów na sprzedaż? Oczywiście ich całe mnóstwo jest w internecie – zarówno w serwisach motoryzacyjnych, jak i na Allegro czy OLX. Można szukać ich również w serwisach społecznościowych, serwisach ogłoszeniowych z lokalnymi użytkownikami albo po prostu rozglądać się dokoła… Wiele samochodów jest wystawianych przy drogach z kartką „na sprzedaż”. Poza tym warto odwiedzić pobliskie komisy samochodowe czy giełdę samochodów. Nie tylko pozwoli to na znalezienie najlepszego auta, ale i zorientowanie się w cenie poszczególnych modeli.

Jakie auto będzie dla mnie najlepsze?

To podstawowe pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć, kiedy szukamy samochodu. Nie powinien on się nam tyko podobać, ale też być funkcjonalny i spełniać nasze oczekiwania. Pomyśl, dlaczego teraz sprzedajesz swój stary samochód. Może nie miał czujnika parkowania, był wyposażony w zbyt mały bagażnik albo jazda nim nie była ekonomiczna i przekraczała Twój budżet? Podążając za tą wskazówką musisz więc znaleźć takie auto, które będzie lepsze pod danym względem od poprzedniego – większe, wygodniejsze, wyposażone w nowoczesne technologie.

Nie idź na oglądanie sam

Skorzystaj z porad kogoś bardziej doświadczonego, kto już wymieniał samochód albo też go posiada i można liczyć na jego pomoc w zakresie wyboru Co dwie głowy, to nie jedna. Twój znajomy może zauważyć zalety albo wady auta, które Tobie nie rzuciły się w oczy. Przejedźcie się nim razem, zawieźcie samochód do zaufanego mechanika, aby go przetestował i orzekł, że jest w dobrym stanie technicznym. Nie podejmuj decyzji samodzielnie ani nie kupuj pierwszego z rzędu auta. To wydatek na kolejnych kilka lat, więc trzeba podjąć dobrą decyzję.