camera-1391324_640

Kamera w samochodzie – rodzaje i zalety

Kamera w samochodzie staje się przydatnym i często montowanym sprzętem. Mowa o kamerze wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Zwiększa bezpieczeństwo Twoje i Twojego samochodu, pomaga w jego odpowiednim zaparkowaniu, monitoruje sytuację na drodze. Zalet rozwiązanie jest bardzo wiele. Pora więc przyjrzeć się konkretnym typom kamery i zastanowić, czy i do Twojego samochodu, o ile jeszcze jej nie posiada, warto je dokupić i zamontować. 

Kamera zewnętrzna – bezpieczeństwo podróży

Kamera zewnętrzna umieszczana jest z przodu samochodu, wówczas monitoruje jak on się porusza, co dzieje się na drodze, jak i z tyłu, wówczas mowa o kamerze cofania. Kamerę cofania ma już wiele samochodów i powoli staje się ona nie atrakcyjnym dodatkiem, ale standardem. Jednak w razie potrzeby można także ją zainstalować na własną rękę. Wtedy parkowanie jest łatwiejsze, bo mamy przed sobą dokładny obraz tego, co znajduje się za samochodem, nie trzeba patrzeć w lusterka, ani oglądać się za siebie, co nadal robi wielu kierowców. Kamera na przodzie rejestruje natomiast co dzieje się na drodze. Jest bardzo przydatna, kiedy zdarzy się wypadek lub coś nas zaniepokoi. Obraz z takiej kamery staje się często dowodem na to, kto był sprawcą wypadku albo w jaki sposób przepisy łamał kierowca przed nami, przez co narażał innych na niebezpieczeństwo.

Kamera wewnętrzna – kontrola tego, co w środku

Kamera wewnętrzna najczęściej znajduje się w radiowozach policyjnych czy samochodach kursantów podczas lekcji nauki jazdy, jak i samego egzaminu. Taki sprzęt najczęściej służy właśnie do kontrolowania tego, co dzieje się we wnętrzu samochodu. Jest bardzo przydatny podczas zostawiania samochodu na dłuższy czas np.: na parkingu. Coraz częściej inwestują w kamerę wewnętrzną taksówkarze czy nawet kierowcy ubera. W razie jakiegokolwiek oszustwa czy niebezpieczeństwa, mogą pokazać całą sytuację policji. Wpływa więc ona na bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów. Przydatna jest również podczas kradzieży samochodu. W tej nieprzyjemnej chwili nagrywa wszystko, co stało się w środku. Można więc zobaczyć jak za zachowywał się złodziej i co ważne – szybciej ustalić jego tożsamość.

A czy Ty w swoim samochodzie masz już kamery? Jeśli nie, może pora na montaż jednej z nich albo nawet stworzenie systemu ochrony auta z dwóch kamer jednocześnie?