autos-214033_1920

Komis samochodowy

Wydawać by się mogło, że komis samochodowy nie jest już tak opłacalnym biznesem jak kiedyś. Jednak przejeżdżając ruchliwymi ulicami, nadal spotykamy po drodze auta wystawione na sprzedaż właśnie przez komis samochodowy. Skąd jednak wiedzieć czy dany komis samochodowy jest rzetelnie prowadzony i można spokojnie w nim kupić pojazd?

Samochody z pewnością usprawniają nasze poruszanie się pomiędzy poszczególnymi częściami miasta lub umożliwiają podróżowanie. Nic więc dziwnego, że coraz mniej jest rodzin, które samochodu nie posiadają. Co więcej wymagamy od pojazdów coraz to nowszych funkcji, wygody, przydatnych udogodnień. Mało kogo stać na samochód z salonu, więc wybieramy ten z drugiej ręki. W tym celu większość z nas przegląda internet, przeszukując kolejne aukcje. Jednak lepszym rozwiązaniem jest wycieczka do komisu samochodowego.

Komis samochodowy to miejsce, gdzie możemy pojazdy nie tylko obejrzeć, ale też zapytać o ich funkcje, poznać interesujące nas cechy oraz dokładnie przyjrzeć się stanowi auta. Nic więc dziwnego, że komisy nie są likwidowane, ale wręcz ich przybywa. Jeśli firma jest prowadzona rzetelnie, a samochody i inne pojazdy przez nich sprzedawane, nie zawodzą klientów po zakupie, ten typ biznesu ma szansę na dobre prosperowanie na rynku. Jednak skąd wiedzieć czy wybranemu komisowi można zaufać?

Kupując każdy używany pojazd oczywiście najważniejsze jest sprawdzenie jego stanu technicznego. Jeśli sami się nie znamy zbytnio na parametrach auta i nie potrafimy zauważyć jego zniszczenia lub niepokojących zmian, poprośmy kogoś żeby z nami pojechał. W komisie powinna nam zostać również przedstawiona dokumentacja auta. Szczególną uwagę należy zwrócić na książkę serwisową pojazdu. Musi on również posiadać dowód rejestracyjny. Kiedy auto jest sprowadzane z zagranicy sprawdźmy jego numer VIN. Wykluczy on, że pojazd był kradziony. Komis samochodowy ma obowiązek podpisania z nami umowy kupna/sprzedaży. Niektóre firmy również dają na samochody gwarancję na określony okres czasu. Wówczas możemy domagać się zwrotów kosztów naprawy lub zakupu części do auta, kiedy w okresie gwarancji ulegnie ono uszkodzeniu nie z naszej winy.