nissan-885309_640

Gdzie kupić używany samochód?

Wydawać by się mogło, że kupno używanego samochodu nie jest trudne. Przecież na internecie znajduje się tyle ogłoszeń, że z łatwością wybierzemy dla siebie samochód zarówno odpowiadający nam pod względem wyglądu, jak i ceny. Jednak wybierając auto, łatwo można trafić na oszustów, którzy zatajają usterki samochodu albo jego wypadkową przeszłość. Jak więc kupić auto i nie natrafić na jajko z niespodzianką?

Internet – czy znajdziemy w im dobry samochód?

Jak przeszukiwać internet, by nie naciąć się na wadliwy model samochodu? Najlepiej na początku poszukać modelu auta, które nas interesuje. Zdecyduj, jakim samochodem chcesz jeździć, jaki powinien być i oczywiście jaki budżet na niego przeznaczyć. Kiedy już będziesz miał konkrety, zajmij się poszukiwaniem w serwisach ogłoszeniowych. Sprawdzaj oferty niedaleko Ciebie, by w razie czego można było szybko zobaczyć samochód zanim ktoś inny go kupi. Porównuj również ich cenę – wbrew pozorom nie wybieraj najtańszej z nich, a w szczególności tej podejrzanie taniej. Auto może bowiem być po wypadku albo uszkodzone przez zaniedbanie właściciela i chce się on szybko go pozbyć.

I najważniejsze – poproś o numer VIN. Sprawdzisz dzięki niemu historię samochodu. Ewentualne wypadki, serwisowanie, wszelkie wymiany części.

Inne miejsca, gdzie można kupić auto

Używane samochody znajdują się również w komisach. Chociaż rzadko kiedy już na myśl przychodzi nam komis samochodowy, to warto do niego zajrzeć albo obejrzeć oferowane przez niego auta w sieci. W komisach znajdują się sprawdzone samochody, ponieważ żaden z nich nie chciałby narazić się na złą opinię.

Dobrym pomysłem jest również odwiedzenie salonów samochodowych. Znajdują się nich nie tylko nowe modele, ale i auta poleasingowe. To samochody używane przez dany okres czasu np.: 2,3,5 lat, a następnie oddane do salonu. Często wyglądają jak nowe, a ich cena jest znacznie niższa. Na takie auto otrzymujemy również gwarancję oraz w razie jakichkolwiek usterek możemy się zwrócić do serwisu.