car-784701_640

Nowy rok, nowy samochód?

Nowy rok zawsze jest początkiem czegoś nowego. Robimy postanowienia dotyczące zarówno relacji z bliskimi, kariery zawodowej, jak i inwestycji. Kiedy jak nie teraz jest najlepszy czas na kupno mieszkania czy nowego samochodu? Jeśli nawet nie możesz zainwestować w auto, o jakim zawsze marzyłeś, to wymień je na lepsze, poprawiając standard jazdy i odkrywając nową przyjemność z prowadzenia samochodu!

Kiedy czas na wymianę auta na nowe?

Może od dawna nosiłeś się z zamiarem wymiany auta, tylko brakowało do tego tej jednej decyzji. Nowy rok to czas zmian na lepsze, więc może Cię do tego bardziej zmotywuje. Z pewnością potrzebujesz zmiany, jeśli auto nie sprawia Ci już przyjemności jazdy, z jakiegoś powodu czujesz się w nim niekomfortowo, coś rozprasza Cię podczas prowadzenia samochodu albo brakuje w nim dodatków i nowszych gadżetów, które podnoszą jej standard. Dodatkowo samochód nadaje się do wymiany, jeśli zbyt dużo do niego dokładasz pieniędzy. Wymaga być może napraw, w które nie chcesz inwestować albo jest nieekonomiczny w jeździe – spala za dużo paliwa czy też jego droższy rodzaj. Istnieje tak naprawdę całe mnóstwo takich powodów, które przyczyniają się do decyzji o wymianie samochodu.

Jak znaleźć nowy samochód dla siebie?

Najwięcej samochodów na sprzedaż jest zamieszczanych w internecie. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia popularnych serwisów. Można również spotkać, że samochody są wystawione na sprzedać i stoją gdzieś na ulicy. Czasami wystarczy się przejechać po mieście, by spotkać auto, które spełnia Twoje oczekiwania. Samochody na sprzedaż znajdują się także w komisach, chociaż tych wydaje się być coraz mniej. Wiele osób stawia również na sprawdzone samochody, które zostały sprowadzone z innych krajów, chociażby Niemiec czy Holandii. Takie auta, jak i wszystkie inne w zasadzie, wymagają jednak gruntownego sprawdzenia stanu technicznego oraz diagnozy, czy nie są wypadkowe. Niestety na rynku jest coraz więcej oszustw związanych z używanymi samochodami.

A co zrobić ze starym samochodem?

Oczywiście najlepiej go sprzedać. Wówczas choć część pieniędzy na nowe auto nam się zwróci. Można to zrobić sposobami tradycyjnymi – przez komis samochodowy, serwisy ogłoszeniowe albo naklejanie na szybach ogłoszenia z numerem telefonu. Istnieje jednak lepsze rozwiązanie – skup samochodów zajmuje się kupnem aut w każdym stanie, po prostu przyjeżdża na miejsce i je wycenia. Kiedy podana suma nam odpowiada, od razu zabiera samochód z wybranego miejsca. Szybko więc pozbędziesz się z głowy problemu w postaci starego samochodu