z06-678732_1920

Pranie tapicerki samochodowej- metoda ekstrakcyjna

Samochód powinien być nie tylko czysty na zewnątrz, ale też należy dbać o jego schludny wygląd w środku. Jest to szczególnie ważne, ponieważ to we wnętrzu auta spędzamy najwięcej czasu. Jedną z metod czyszczenia tapicerki samochodu jest metoda ekstrakcyjna (in. natryskowo-ssąca) coraz częściej wybierana przez kierowców.

Od tego czy pojazd będzie odpowiednio prezentował się na parkingu ważniejszy jest jego wygląd i komfort przebywania w nim. Tylko w zadbanym samochodzie możemy się poczuć naprawdę dobrze. Jeśli nie samemu kierowcy, to pasażerom samochodu z pewnością będzie przeszkadzał brzydki zapach czy zabrudzenia. Warto jednak dbać o jego czystość systematycznie, by nie dopuścić do takiej sytuacji.

citroen-ds-164824_640

Metoda ekstrakcyjna prania tapicerki auta zazwyczaj składa się z kilku etapów. Najpierw fotele są odkurzane z wszelkich zanieczyszczeń, a następnie w razie jakichkolwiek zabrudzeń materiał jest odplamiany oraz szczotkowany dla lepszego wniknięcia w tkaninę środków piorących. Kolejny krok to spryskanie tapicerki wodą oraz naniesienie na niego specjalnego sprayu. Nie pieni się on, przez co nie zostawia po praniu osadów na powierzchni materiału, które mogłyby się przyczynić w przyszłości do szybszego brudzenia foteli. Zabrudzenia są odsysane za pomocą maszyny ekstrakcyjnej, więc mamy pewność, że nawet w głębokich warstwach tapicerki zostały one wyczyszczone. Pranie metodą ekstrakcyjną jest skuteczne oraz kompleksowe. Można opisany proces czyszczenia powtórzyć nawet kilka razy, więc sprawdza się ono także w przypadku dużych zabrudzeń foteli czy podsufitki.

Zalety prania ekstrakcyjnego to z pewnością wspomniany brak osadu ze środków piorących na powierzchni tapicerki, a co za tym idzie też brak konieczności odkurzania jej po procesie czyszczenia, umiarkowany czas schnięcia tkaniny oraz bezpieczeństwo zachowania jej struktury. Warto więc rozważyć wybór metody prania ekstrakcyjnego do wyczyszczenia tapicerki ze względu na jej efekty oraz delikatność dla tkanin.