autokatowice

Sprawdzone sposoby na usunięcie rys i zadrapań na lakierze samochodu

W jaki sposób samodzielnie usunąć rysę z samochodu? To pytanie zadaje sobie niejedna osoba, która zauważyła defekt na lakierze swojego pojazdu. Jesteś jedną z nich? Podpowiemy Ci, że nie musisz umawiać się na wizytę u lakiernika. Możesz zlikwidować ją sam. Nie zajmie to wiele czasu, a koszty – w porównaniu do korzystania z usług specjalisty – będą naprawdę niskie.

Sposób nr 1. Pasta koloryzująca

Jeżeli rysa, którą chcesz usunąć jest płytka, przyda Ci się pasta koloryzująca. Produkt ten doskonale nadaje się do defektów niewyczuwalnych pod paznokciem. Wystarczy, że nałożysz jej niewielką ilość na miękki materiał, przyłożysz do zadrapania i będziesz wykonywał koliste ruchy. Po krótkim czasie zniknie. 

Sposób nr 2. Kredki i pisaki do rys

Jednym z najpopularniejszych sposobów są słynne pisaki i kredki do usuwania rys. Ich cena jest naprawdę niska, bo niektóre z nich można kupić za mniej niż 10 zł! Używając ich, warto mieć na uwadze, że efekt końcowy, jaki wywołują jest chwilowy. Choć doskonale radzą sobie z głębszymi zadrapaniami, pigment może zmyć się pod wpływem wody i środków czyszczących.

Sposób nr 3. Wosk 

Za dobre, choć równie krótkotrwałe rozwiązanie uznaje się wosk. Sprawdzi się on zwłaszcza w przypadku niewielkich i płytkich rys. Dodatkowo uwydatni on kolor lakieru oraz poprawi jego połysk. Jego cena jest porównywalna z pisakami. 

Sposób nr 4. Pasta do zębów

Domowym sposobem na szybkie usunięcie zadrapań z lakieru samochodowego jest… wykorzystanie do tego pasty do zębów. Wystarczy nałożyć ją na lekko zwilżoną szmatkę, przyłożyć do rysy i wykonać kilka kolistych ruchów. Najlepszym rodzajem pasty będzie ta z właściwościami wybielającymi.

Sposób nr 5. Lakier z pędzelkiem

Do wyjątkowo głębokich zarysowań poleca się są specjalne lakiery. Ich wykorzystanie to gwarancja zabezpieczenia oraz trwałego usunięcia ubytku. Dużym plusem tego rozwiązania jest poręczny pędzelek – umożliwia dokładne usunięcie rysy. Dla satysfakcjonującego efektu warto nałożyć kilka warstw.