model-5304203_640

Jak usunąć z samochodu zapach tytoniu?

Palisz papierosy i każdy narzeka, że Twój samochód przesiąkł dymem i nie da się w nim podróżować? A może kupiłeś właśnie auto i samemu przeszkadza Ci wsiąknięty w tapicerkę dym papierosowy? Ciężko jest go tak naprawdę usunąć z auta, nie pomaga wietrzenie ani odświeżacze powietrza. Co więc możesz zrobić, by pozbyć się zapachu tytoniu z samochodu?

Pranie tapicerki będzie konieczne

Aby pozbyć się z samochodu zapachu tytoni, musisz zainwestować w pranie tapicerki. W domu nie wyczyścisz jej aż tak dokładnie, nawet z pomocą odkurzacza piorącego. Poza tym fachowcy zajmą się tym najlepiej. Dym papierosowy, podobnie jak w mieszkaniu, najgłębiej i na długi czas, wnika właśnie w tkaniny. To od niego siedzenia mogą być też pożółkłe i poplamione. Konieczne zawieź samochód do warsztatu, który zajmie się czyszczeniem w dokładny sposób. Warto nadmienić, że chodzi głównie o zapach dymu, często bowiem pracownicy użyją specjalnych preparatów typu antitabac.

Ozonowanie samochodu

Jeszcze lepsze niż pranie tapicerki jest jej ozonowanie, a tak naprawdę ozonowanie całego wnętrza auta. Ozon ma to do siebie, że nie tylko neutralizuje nieprzyjemne zapachy, ale też pozwala pozbyć się bakterii i drobnoustrojów, czyniąc wnętrza auta maksymalnie czystym. Ozonowany jest też często system wentylacji, zwłaszcza, kiedy i z niego zaczyna się wydostawać nieprzyjemny zapach. Wilgoć powoduje nawet namnażanie się w nim pleśni niebezpiecznej dla zdrowia. Dzięki działaniu ozonem auto staje się bezpieczniejsze i komfortowe w trakcie jazdy.

Lepiej zapobiegaj

Jeśli sam palisz, nie rób tego w aucie. Nie pozwalaj na to również swoim pasażerom. Na papierosa zawsze można się zatrzymać w trakcie dłuższej trasy albo wytrzymać bez niego krótki czas. Palenie za kierownicą powoduje nie tylko brzydki zapach, wnikający w tapicerkę, ale też jest niebezpieczne. Musisz skupiać się na jeszcze jednej czynności, która może Cię zdekoncentrować. Aby i z Twojego ubrania zapach tytoniu nie wnikał w samochód, nie wsiadaj też od razu po paleniu do auta. Możesz spróbować również odświeżaczy neutralizujących dym papierosowy. Nie zdziałają cudów, ale pomogą na pewno w mniejszym przesiąknięciu auta zapachem dymu.